X Torneig CiclesPàlcam-Batxillerat
Recommend to a friend

Ja han passat 10 anys d’encà que vam organitzar el primer campionat de futbol amb tots els alumnes de batxillerat i cicles formatius de la nostra escola.PHOTO-2019-01-15-07-35-05

L’experiència cada vegada és més enriquidora. Una oportunitat per ajuntar a més de 300 alumnes al llarg de tot un matí, nois i noies que competeixen amb un objectiu que no és simplement guanyar un partit, va més enllà, gaudir d’una bona estona amb els seus companys de classe. Estem  convençuts que és necessari sortir de l’aula i organitzar diferents activitats dintre de la formació integral del nostre alumnat.

Els Cicles Formatius
La teva formació de futur és a les teves mans

portada
Els cicles formatius són l’etapa educativa amb un percentatge d’inserció laboral més elevat. Des de l’Escola Pàlcam a Barcelona tenim molt present aquesta realitat i us volem proporcionar una oferta educativa que s’ajusti a les vostres necessitats. La combinació de continguts teòrics i pràctics amb la formació en el centre de trebal... Llegeix més

X Torneig CiclesPàlcam-Batxillerat

Ja han passat 10 anys d’encà que vam organitzar el primer campionat de futbol amb tots els ...

Els nostres alumnes visiten l’Hospital de Sant Joan de Déu

El passat mes de desembre i aprofitant les festes de Nadal, els nostres alumnes van visitar l’Hosp...

Educació Infantil visita KakaPú

Les noies i nois de cicle superior d’educació infantil han visitat la botiga KakaPú. Una opo...
 
 
 
 
Castillejos, 361-363 08025 Barcelona - Truca'ns!! 934359749

 
 
 
 

Castillejos, 361-363 08025 Barcelona - Truca'ns!! 934359749

Castillejos, 361-363 08025 Barcelona - Truca'ns!! 934359749


Copyright 2017- Tots els drets reservats - Avís legal - Política de Privacitat- Política de cookies