El nostres alumnes visiten Barcelona Games World
Recommend to a friend

El passat dia 6 els nostres alumnes d’informàtica  van visitar el Barcelona Games World. Van poder gaudir de les últimes novetats en videojocs, de diferents competicions en directe com Street Figther i Dance Dance Revolution entre altres i conèixer les emocions del esports.
Una experiència molt positiva que també va permetre apropar als nostres professors cap a les noves tecnologies que a poc a poc s’implementaran dintre de les aules i que permeten un nou aprenentatge basat en el Flipped classroom i ABP

IMG_20171006_100739

Els Cicles Formatius
La teva formació de futur és a les teves mans

portada
Els cicles formatius són l’etapa educativa amb un percentatge d’inserció laboral més elevat. Des de l’Escola Pàlcam a Barcelona tenim molt present aquesta realitat i us volem proporcionar una oferta educativa que s’ajusti a les vostres necessitats. La combinació de continguts teòrics i pràctics amb la formació en el centre de trebal... Llegeix més

El nostres alumnes visiten Barcelona Games World

El passat dia 6 els nostres alumnes d’informàtica  van visitar el Barcelona Games World. V...

Inici del període de preinscripció als cicles formatius

Al llarg d’aquest mes de maig s’inicia el període de preinscripció als cicles formatiu...

Cicles Pàlcam al Saló de l’Ensenyament

Cicles Formatius Pàlcam com tots els anys participem en el Saló de l’Ensenyament de Barcelona qu...
 
 
 
 
Castillejos, 361-363 08025 Barcelona - Truca'ns!! 934359749

 
 
 
 

Castillejos, 361-363 08025 Barcelona - Truca'ns!! 934359749

Castillejos, 361-363 08025 Barcelona - Truca'ns!! 934359749


Copyright 2017- Tots els drets reservats - Avís legal - Política de Privacitat- Política de cookies