Gestió administrativa visita CaixaLab
Recommend to a friend

 

Els nostres alumnes de primer de Gestió Administrativa van fer una visita al CaixaLab per conèixer el Laboratori d’Emprenedoria.  A partir del recorregut per un espai multimèdia amb diferents activitats interactives, el taller els va permetre descobrir el procés d’emprenedoria i les característiques i els valors d’una actitud emprenedora. Van conèixer l’experiència de persones emprenedores, van proposar solucions innovadores a problemes quotidians que se’ls hi van plantejar, van reflexionar sobre el valor de productes del nostre dia a dia i van aprendre a utilitzar el model Canvas per dissenyar un negoci.

1cdbbe63-66c4-4a55-8894-9960b9bbb136 (1)

Tot això els va ajudar a veure l’emprenedoria com una actitud davant la vida, essencial per assolir qualsevol repte personal, social i professional.

Els Cicles Formatius
La teva formació de futur és a les teves mans

portada
Els cicles formatius són l’etapa educativa amb un percentatge d’inserció laboral més elevat. Des de l’Escola Pàlcam a Barcelona tenim molt present aquesta realitat i us volem proporcionar una oferta educativa que s’ajusti a les vostres necessitats. La combinació de continguts teòrics i pràctics amb la formació en el centre de trebal... Llegeix més

X Torneig CiclesPàlcam-Batxillerat

Ja han passat 10 anys d’encà que vam organitzar el primer campionat de futbol amb tots els ...

Els nostres alumnes visiten l’Hospital de Sant Joan de Déu

El passat mes de desembre i aprofitant les festes de Nadal, els nostres alumnes van visitar l’Hosp...

Educació Infantil visita KakaPú

Les noies i nois de cicle superior d’educació infantil han visitat la botiga KakaPú. Una opo...
 
 
 
 
Castillejos, 361-363 08025 Barcelona - Truca'ns!! 934359749

 
 
 
 

Castillejos, 361-363 08025 Barcelona - Truca'ns!! 934359749

Castillejos, 361-363 08025 Barcelona - Truca'ns!! 934359749


Copyright 2017- Tots els drets reservats - Avís legal - Política de Privacitat- Política de cookies