SMX visiten el CTTC
Recommend to a friend

Com cada any els nostres alumnes de grau mitjà d’informàtica van visitar dijous passat,16 de novembre, les instal·lacions del CTTC (Centre Tecnològic de Telecomunicacions de Catalunya) on van poder veure diferents conferències i laboratoris.

IMG_5114
Entre ells destaquem 5G-Transformer MoblieTransport Platform for Verticals & 5G-Norm on se’ls va explicar com es troba la tecnologia 5G i el camí que segueixen els investigadors per desenvolupar noves aplicacions relacionades amb aquesta tecnologia. També van poder visitar els laboratoris de Optical Networks and Systems i Mobile Networks on van observar tecnologies capdavanteres que s’estan desenvolupant en aquest moment.

http://www.cttc.es/the-cttc-will-participate-in-the-22nd-edition-of-the-science-week-2017/

Els Cicles Formatius
La teva formació de futur és a les teves mans

portada
Els cicles formatius són l’etapa educativa amb un percentatge d’inserció laboral més elevat. Des de l’Escola Pàlcam a Barcelona tenim molt present aquesta realitat i us volem proporcionar una oferta educativa que s’ajusti a les vostres necessitats. La combinació de continguts teòrics i pràctics amb la formació en el centre de trebal... Llegeix més

X Torneig CiclesPàlcam-Batxillerat

Ja han passat 10 anys d’encà que vam organitzar el primer campionat de futbol amb tots els ...

Els nostres alumnes visiten l’Hospital de Sant Joan de Déu

El passat mes de desembre i aprofitant les festes de Nadal, els nostres alumnes van visitar l’Hosp...

Educació Infantil visita KakaPú

Les noies i nois de cicle superior d’educació infantil han visitat la botiga KakaPú. Una opo...
 
 
 
 
Castillejos, 361-363 08025 Barcelona - Truca'ns!! 934359749

 
 
 
 

Castillejos, 361-363 08025 Barcelona - Truca'ns!! 934359749

Castillejos, 361-363 08025 Barcelona - Truca'ns!! 934359749


Copyright 2017- Tots els drets reservats - Avís legal - Política de Privacitat- Política de cookies